Jdi na obsah Jdi na menu
 


Známe osoby čarodejného sveta

4. 4. 2009

V tejto knihe sa dozviete o minulých aj súčasných známych osobách čarodejníckeho sveta.

ŽIVOTOPIS AUTORKY:

Bianca Ganway sa známym osobám venuje už 23 rokov. Narodila sa v Denkrolle v roku 1974. Momentálne žije s manželom Robertom Ganwayom v Denkrolle. Známe osoby čarodejného sveta je jej jedenásta kniha.

 

 

 

Kapitola prvá: Angelika Grakfostrová

je riaditeľkou čarodejníckej školy Dendremon. Porazila veľa čiernych mágov ako napríklad Luciusa San Kapa. Je vysoká 170 centimetrov, napísala 10 využití smiechu víly, vyhrala súťaž Miss víla a získala 1. miesto v súťaži Otestuj svoj mozog! Je to jedna z najinteligentnejších

čarodejníc na celom svete. Býva so svojím budúcim manželom Sirobom Grakfostrom v Denkrolle.

Kapitola druhá:

Mathilda Henpiss

už rok nieje medzi nami.

Napísala veľa učebníc OPČM. Narodila sa vo Flotowne v roku 1954. Zomrela v Denkrolle v roku 1998 na smrteľnú chorobu Fanhe.Jej hrob nájdeme na Denkrollskom cintoríne.

 

Tretia kapitola: Darvulia Romedlová

bola jedna z najlepších študentiek čarodejníckej školy Nigerlance (vyučuje sa tam čierna mágia)a stala sa uznávanou veštkyňou. Tento predmet učila na Dendremone,no potom zo školy odišla. Momentálne sa venuje
čiernej mágii ktorá bola za jej školských čias jej najobľúbenejším predmetom. Ovláda hadiu reč vďaka ktorej sa môže rozprávať so  svojím vlastným hadom. V roku 2009 vďaka manželovi Lucasovi Romedlovi unikla upáleniu na Luciusovom Námestí.Dnes má s Lucasom dcéru Lujzu.

 

Kapitola štvrtá:

Sophie de La Cruz

je najstaršou žijúcou čarodejnicou na svete. Má 213 rokov. Žije v osade Sunwalley a ako jediná pozná cestu podzemnými chodbami Sunwalley k tajnej skrýši so starými mapami. Cesta k mapám sa v rodine Cruzovcov predáva

z generácie na generáciu. Žiadny

iný človek nemá šancu sa k mapám dostať.

 

Kapitola piata:

Mischell a Maria Nerson

sa preslávili ako navzájom prepojené dvojičky ktoré o sebe vedeli všetko aj keď spolu nežili. Ako príklad uvádzame skutočnosť že Mischell presne vedela čas, keď Mariu na druhom konci krajiny zhodil kôň. Mischell sa v tom čase rozprávala so svojím manželom a len čo Maria spadla z koňa stratila hlas. Mischell zomrela 13.3. 1995 a Alexandra 5.5. 1998.

Kapitola šiesta:

Lucius San Kap

bol čarodejník ktorý porazil veľa bielych mágov. Bol najčernejším mágom. Dohodol sa s Angelikou Grakfostrovou že ak vyhrá súboj

 na život a na smrť on, Dendremon sa stane školou čiernej mágie a ak Angelika, čo sa aj stalo na Dendremone sa čierna mágia vyučovať nebude.

 

Kapitola ôsma:

Lucy de Laque

sedí na Lightingtonskom tróne už 7 rokov. (od svojich 20. narodenín.) V Lightingone je veľmi obľúbená, rovnako ako na celom svete. Práve vďaka nej si veľa známych ľudí vyberá za miesto na oslavu alebo podobnú vec práve Lightington. Žije s manželom Andarom de Laquem s ktorým má malú dcérku Juliu.

 

Kapitola deviata:

Daniel Locus

objavil vec ktorá je dnes u každého čarodejníka-Locus-Magicalicus.

Predtým sa vraj používali takzvané Hidnieny ktoré mali podobu geometrických útvarov a používali sa vlastne rovnako ako dnes Locus-Magicalicus. Daniel bol uznávaný čarodejník ktorý sa neskôr stal Ministrom kúzel.

Zomrel 11.5. 1808

Kapitola desiata:

Olivia St. Morganová

bola významnou osobou Denkrollských dejín. Narodila sa v roku 623 a v stých rokoch zomrela v roku 723. Našla zdroj kúzel v Denkrolle a napísala o ňom  knihu ktorá sa už nezachovala. Denkroll tak nebol odkázaný na chudobu. Za tento veľký čin ju menovali za svoju kráľovnú čo je veľmi podivné, pretože žiadne iné mesto ani dedina okrem Sandzelbergu(kde býva terajšia kráľovná kúzel a mágie Susan de Durfine) nesmelo a ani nemohlo mať kráľovnú. Nemali by ako postaviť palác pomocou mágie, pretože:

Nebolo dosť kameňa či mramoru na stavbu.

Nemali magické zdroje.

Magické zdroje nemali preto, lebo Sandzelberg ich všetky mal. Preto obyvatelia Sandzelbergu boli bohatý. Keď Olivia objavila magický zdroj pod Denkrollom, Denkrol bol konečne oslobodený od krutej dane Sandzerlbergu a kedže mal mágiu, mohol sa postaviť pravidlám Sandzelbergu a osamostatniť sa.Sandzelbergčania im to nevedeli odpustiť až do roku 1546 kedy kráľovná Bellatrixa XV, rodená Denkrollčanka, privítaná do kráľovskej rodiny, Saldzerbergčanov presvedčila, že už bol najvyšší čas odpustiť, lebo tak či tak, sa každé mesto raz osamostatní. Tak zavládol mier medzi Saldzerbergom a Denkrollom.

 

Kapitola jedenásta

Lucas Romedlov

bol jedným z najväčších čiernych mágov. V roku 2008 sa oženil so sestrou Angeliky Grakfostrovej, Laurou Von Guckons. Tá však zomrela a Lord sa znova oženil s Darvuliou Demonicovou (manželkou zosnulého Lorda Arisa Demonica). Dnes má s Darvuliou dcérku Lujzu.